KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15837103
nr 1583 7103
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -58, Stens Huvud. Olja på duk, 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 60x80 cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
måndag 4 december 2023
kl 20:49:20
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin